Dobrodošli u našu vinariju, gdje tradicija i strast prema vinu već desetljećima čine srž našeg poslovanja. Naša obiteljska priča započela je prije mnogo godina, kada smo sa strašću i predanošću počeli uzgajati vinovu lozu na obiteljskom imanju. Kroz generacije smo njegovali naše vinograde s ljubavlju i poštovanjem prema zemlji, uvijek težeći za visokom kvalitetom i autentičnim okusima.
Ponosni smo na naš Demeter i ekološki certifikat za eko vinariju, što potvrđuje našu prednost očuvanju okoliša i proizvodnji vina na održiv način. Sve naše sorte grožđa uzgajane su bez upotrebe pesticida ili kemikalija, a naše tehnike proizvodnje temelje se na ekološki prihvatljivim metodama.
U našoj vinariji možete očekivati ne samo izvrsna vina visoke kvalitete, već i toplu dobrodošlicu i priču koja seže duboko u naše korijene. Posjetite nas i otkrijte našu paletu vina, gdje svako vino nosi sa sobom priču naše obitelji i naše strasti prema vinogradarstvu.
Demeter je certifikat koji dokazuje da poljoprivrednik, u ovom slučaju vinogradar i vinar, poštuje načela koja su puno složenija nego ekološka. Riječ je, može se reći, o filozofiji u kojoj vinogradari svoje vinograde smatraju ekosustavima, živim organizmom. Teže što većoj raznolikosti biljaka i kukaca kako bi lozi stvorili uravnoteženu i stabilnu okolinu.
Biodinamičkom poljoprivredom nazivaju ponašanje kojim se, ako je o lozi riječ, vraća vinogradu više nego što mu se uzima berbom i obradom. Biodinamički pripravci za tlo i biljku tome idu u prilog. Loza u rastu prati smjer sunca. Biodinamički vinogradari stoga imaju osjećaj za ritam rezidbe, primjene pripravaka i berbe grožđa, podržavajući trsove u njihovom prirodnom rastu. To su im i važniji kriteriji nego ekonomski.
Što više vrsta, biljnih i životinjskih, to će u vinogradu biti “veselije”. Tako Glavičino grožđe čuvaju ovan Ogi, guske, patke, a dobrodošle su i druge životinje. Ako ne rade štetu, naravno, nego obogaćuju tlo. Tlo je “škrinja s blagom” svakog vinograda pa su biodinamički vinogradari posebno oprezni s njim. Paze da humusni sloj tla kontinuirano raste kako bi njihov vinograd mogao izdržati i suše i obilne padaline, omogućujući da se u njemu nasele razni mikroorganizmi. Sve to pridonosi izražaju terroira i arome u vinu.
Dio vina obitelji Glavica njeguje u ukopanim amforama. Nakon punjenja u bocu odležavaju pod staklenim podom vinarije.